De bedoeling van de plantenspuit is eigenlijk de kat te "straffen" zonder dat die denkt dat JIJ dat doet. Als hij weet dat JIJ hem straft doet die die dingen toch als je weg bent. Maar als die denkt dat er iets onaangenaams te wachten staat (daarom moet de straal echt hard genoeg zijn, maak je geen zorgen, dat doet geen schade) dat niet aan JOU gebonden is, zal die dat ook niet doen als je weg bent.
Het heeft dan ook geen zin om met de straal bezig te zijn als de kat toch ziet dat die van jou komt. Je moet je dus inderdaad verstoppen, achteraf doen alsof er niets aan de hand is.
En ja, het is mikken, maar ik spoot altijd zo'n 3-4 keer snel achter elkaar en dan raak je wel

Ze verschieten toch zo hard dat ze niet veel tijd hebben om om te kijken. En onze katten hebben nooit geweten waar het vandaan kwam
We hebben hen alles geleerd met de plantenspuit, maar je moet er wel tijd in steken en oefenen op je ninja-technieken